Seagate SkyHawk AI 8TB
HDD SEAGATE SkyHawk AI, 8TB, 256MB Cache, SATA 6.0Gb/s
Întrebare despre Seagate SkyHawk AI 8TB
| Garanție | 36 luni |
| Tip | HDD |
| Interfață | SATA III |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacitate | 8000 GB |
| Viteză de citire | până la 255 MB/s |
| Viteză de scriere | până la 255 MB/s |
Related products
SkyHawk AI 8 TB
Skyhawk AI este optimizat pentru utilizarea in aplicatii de analiza video si imagistica. Proiectat cu caracteristici avansate, este potrivit pentru utilizarea cu NVR-uri AI, servere si aparate cu analiza AI si capabilitati de invatare profunda.
Specifications
General
| Standard Model Numbers | ST8000VE001 |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| Recording Technology | CMR |
| Drive Design | Air |
Features and Performance
| Drive Bays Supported | Unlimited |
| AI Channels | 32 |
| AI Real Time Capture Events/Sec | Up to 120 |
| AI Real Time Compare Events/Sec | Up to 96 |
| HD Cameras Supported | Up to 64 |
| RV Sensors | Yes |
| Max Data Transfer Rate (MB/s) | Up to 255 |
| Cache (MB) | 256 |
Reliability/Data Integrity
| Tarnish Resistant | Yes |
| Load/Unload Cycles | 600,000 |
| Nonrecoverable Read Errors Rate, Max | 1 per 10E15 |
| Power-On Hours per year | 8760 |
| Workload Rate Limit (WRL) | 550 |
| Mean Time Between Failures (MTBF) (hours) | 2,000,000hr |
| Warranty, Limited (years) | 5 |
| Rescue Data Recovery Services (years) | 3 |
Power Management
| Startup Current, Typical (12V, A) | 2 |
| Average Operating Power (W) | 8.8W |
| Idle Average (W) | 7.4W |
| Standby Mode/Sleep Mode, Typical (W) | 1/1 |
| Voltage Tolerance (5V) | ±5% |
| Voltage Tolerance (12V) | ±10% |
Environmental/Temperature
| Operating (ambient, min °C) | 0 |
| Operating (drive reported, max °C | 65 |
| Nonoperating (ambient, min °C) | -40 |
Physical
| Height (mm/in, max) | 26.11mm/1.028in |
| Width (mm/in, max) | 101.85mm/4.00in |
| Depth (mm/in, max) | 146.99mm/5.787in |
| Weight (g/lb, typical) | 720g/1.389lb |
| Carton Unit Quantity | 20 |
| Cartons per Pallet/Cartons per Layer | 40/8 |

