SteelSeries ARCTIS 5
Casti Gaming SteelSeries, Arctis 5 Black 2019 Edition 7.1, Microfon, Negru
Întrebare despre SteelSeries ARCTIS 5
| Garanție | 24 luni |
| Tip | Over-ear |
| Interfață | Mufa jack 3,5 mm, USB |
| Microfon | Da |
| Dimensiuni difuzoare | 40 mm |
| Frecvență de răspuns | 20 Hz - 22 kHz |
| Sensibilitate | 98 dB |
| Rezistenţă | 32 Ω |
| Rezistent la apă | Nu |
| Izolare zgomot | Nu |
| Tip | 7.1 Virtual surround |
| Compatibilitate | Xbox, PC/Mac, PlayStation, Dispozitive mobile, Nintendo Switch |
| Lungime cablu | 3 m |
| Culoare | Negru |
Related products
Casti Gaming SteelSeries ARCTIS 5 BLACK 2019 Edition 7.1
7.1 Surround RGB Gaming Headset
• Microfonul ClearCast este reconuscut ca cel mai bun microfon de gaming, ofera o claritate si naturalete a vocii la calitate de studio, simultan cu anularea zgomotului ambiental
• Sunetul este avantajul dvs. competitiv cu difuzoare S1, proiectate pentru a produce audio de distorsiune ultra-scazuta, astfel incat sa auziti fiecare detaliu
• Scufundati-va intr-un sunet de precizie de 360 de grade cu casti DTS de noua generatie cu sunet surround v2.0
• Dialogul USB ChatMix va permite sa echilibrati volumul dintre jocul dvs. si conversatia audio in miscare
• Confort termic optim multumita cupelor cu pernite invelite intr-o tesatura sintetica AirWeave inspirata din materialele folosite pentru echipamentele atletilor
• Banda pentru cap tip ochelari de ski cu suspensie: urmeaza perfect conturul capului, distribuie greutatea castilor uniform si elimina punctele de presiune
• Earcup-urile iluminate cu Prism RGB va permit sa personalizati castile la perfectiune cu 16,8 milioane de optiuni de culoare
• Controalele ergonomice la ureche va ofera acces usor la volum si sunetul microfonului
• Construit cu materiale puternice, ultra-usoare pentru confort si durabilitate maxima
Designed exclusively for PC gaming
ClearCast bidirectional microphone
Award-winning Arctis sound quality
DTS Headphone:X v2.0
USB ChatMix Dial
Mix your perfect balance of game and chat audio without leaving your game with the tactile USB ChatMix dial (on PC or Mac).
Prism RGB Illumination

