Livrare gratuită
pentru comenzi peste 399 Lei
| Garanție | 24 luni |
| Tip | HDD |
| Interfață | SATA III |
| Form Factor | 3.5" |
| Capacitate | 1000 GB |
| Viteză de citire | până la 220 MB/s |
| Viteză de scriere | până la 220 MB/s |
Seagate BarraCuda 1TB este un hard disk intern fiabil si performant, ideal pentru desktopuri si sisteme all‑round. Ofera viteze bune de lucru, capacitate generoasa pentru fisiere si aplicatii, precum si tehnologie optimizata pentru utilizare zilnica.
| Standard Model Numbers | ST1000DM014 |
| Bytes per Sector | 4096 |
| Interface | SATA 6Gb/s |
| SATA Transfer Rates Supported (Gb/s) | 6.0/3.0/1.5 |
| Max Sustained Data Rate, OD Read (MB/s) | 220MB/s |
| Cache, Multisegmented (MB) | 256MB |
| Rotational Speed (RPM) | 7200RPM |
| Recording Technology | SMR |
| Load/Unload Cycles | 600,000 |
| Nonrecoverable Read Errors per Bits Read, Max | 1 per 10E14 |
| Power-On Hours (per year) | 2400 |
| Workload Rate Limit (TB/Year) | 55 |
| Warranty, Limited (years) | 2 |
| Startup Power (A) | 2.0A |
| Operating Mode, Typical (W) | 5.1 |
| Idle Average (W) | 3.9W |
| Standby Mode/Sleep Mode, Typical (W) | 0.3/0.3 |
| Voltage Tolerance, Inc. Noise (5V) | ±5% |
| Voltage Tolerance, Inc. Noise (12V) | ±10% |
| Operating (ambient, min) | 0°C |
| Operating (drive case, max) | 60°C |
| Nonoperating (ambient) | -40°C – 70°C |
| Halogen Free | Yes |
| RoHS Compliance | Yes |
| Height (mm/in, max) | 20.20mm/0.795in |
| Width (mm/in, max) | 101.85mm/4.010in |
| Depth (mm/in, max) | 146.99mm/5.787in |
| Weight (g/lb, typical) | 490g/1.08lb |
| Carton Unit Quantity | 25 |
| Cartons per Pallet/Cartons per Layer | 40 / 8 |
Gplaybg.RO este un reprezentant oficial de vânzări și partner de service al mărcilor pe care le oferă pe site, ceea ce garantează servicii post-vânzare de calitate. Motto-ul Gplaybg.ro s-a format în procesul de lucru și este „Tu ştii de unde - Gplaybg.ro!”, pe care îl urmăm, atât în munca noastră de zi cu zi, cât și în strategia noastră pe termen lung pentru dezvoltarea gamingului.
Acest site web folosește cookie-uri pentru unele dintre funcționalitățile sale.