HyperX Cloud III Wireless
Castsi gaming HyperX, Cloud III, Wireless, cu microfon, Negru
Întrebare despre HyperX Cloud III Wireless
| Garanție | 24 luni |
| Tip | Over-ear |
| Interfață | Wireless |
| Microfon | Da |
| Dimensiuni difuzoare | 53 mm |
| Frecvență de răspuns | 10 Hz - 21 kHz |
| Sensibilitate | 111 dB |
| Rezistenţă | 64 Ω |
| Rezistent la apă | Nu |
| Izolare zgomot | Nu |
| Tip | 3D Audio |
| Compatibilitate | Dispozitive mobile, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4, PlayStation 5 |
| Lungime cablu | 0.5 m |
| Culoare | Negru |
Related products
Castsi gaming HyperX, Cloud III, Wireless, cu microfon, Negru
HyperX Cloud III Wireless este urmatorul pas in evolutia fazelor wireless. Ele se bazeaza pe modelul Cloud II, dar cu o noua tehnologie imbunatatita si un aspect nou. Pregatiti-va pentru jocuri confortabile pe tot parcursul zilei, cu confort luxos si pana la 120 de ore de viata a bateriei. Bucurati-va de o comunicare cristalina cu microfonul imbunatatit de 10 mm cu un filtru pop incorporat. Compatibil cu un computer desktop, PS5, Nintendo Switch si dispozitive mobile.
Pana la 120 de ore durata de viata a bateriei
Puneti Cloud III Wireless si este posibil sa nu fie nevoie sa le incarcati saptamani intregi. Bucurati-va de pana la 120 de ore de viata a bateriei pentru jocuri, vizionarea anime-ului si apeluri cu o singura incarcare.
Confortul este cel mai important
Confortul este pe primul loc cand vine vorba de Cloud III. Spuma de memorie semnata de HyperX in banda, precum si in piesele de ureche, acoperite cu piele artificiala de prima clasa moale ofera o potrivire confortabila, precum si stil.
Placerea audio de prima clasa
Difuzoarele inclinate de 53 mm sunt reglate de catre inginerii audio de la HyperX pentru a oferi o experienta de ascultare optima, orientata special catre sunetele dinamice din timpul jocurilor.
Up to 120 hours of Battery Life
Comfort is King
Audio tuned for your entertainment.
Upgraded, crystal-clear detachable microphone.
Durability, for the toughest of battles.
DTS Headphone:X Spatial Audio
Fast, reliable 2.4 GHz connection.
Cut the cord and enjoy wireless freedom. Get rid of the cables without losing important audio, thanks to the stable 2.4 GHz connection.
Versatile Multiplatform Compatibility
The Cloud III Wireless works with PC, PS5, PS4, and Nintendo Switch via the wireless dongle that can connect with USB-A or USB-C.
Specifications
Headphone
| Driver | Dynamic, 53mm with neodymium magnets | Sensitivity | 111.94 dBSPL/mW at 1 kHz |
| Form factor | Over ear, circumaural, closed back | T.H.D. | ≤ 2% |
| Frequency response | 10 Hz – 21 kHz | Frame type | Steel, Aluminum |
| Impedance | 64 Ω | Ear cushions | Memory foam and premium leatherette |
Microphone
| Element | Electret condenser microphone | Frequency response | 100 Hz – 10 kHz |
| Polar pattern | Uni-directional, Noise-cancelling | Sensitivity | -21.5 dBV (0dB=1V/Pa at 1kHz) |
Connections and Features
| Audio connection | Wireless USB | Bit-Depth | 16 bit, 24 bit |
| USB audio format | Stereo | Included virtual surround sound | DTS Headphone:X |
| USB specification | USB 2.0 | Audio controls | Onboard audio controls |
| Sampling rates | 48 kHz, 96 kHz |
Battery
| Type | Lithium-polymer | Charge time | 4.5 hours |
| Battery life | 120 hours |
Wireless
| Type | 2.4 GHz | Wireless range | Up to 20 meters |
Physical
| Weight | 330g | Cable length(s) and type(s) | 0.5m USB charge cable |
| Weight with microphone | 342g |

